Reggel kilenc óra óta tart a szavazás a parlamentben a jövő évi költségvetéshez benyújtott módosító javaslatokról, eddig semmi meglepetés nem történt. A kormány által támogatott képviselői javaslatok csomagját megszavazta az MSZP-SZDSZ tandem, kora estig teljesen esélytelen mintegy 1450 javaslat leszavazásával lesznek elfoglalva a képviselők. A kormány által támogtott és immár a parlemnet által is elfogadot csomg részeként alig húsz indítványt kapta meg a zöld jelzést. A támogatott módosítók százmilliárdos átrendezésre tesznek javaslatot a hiány (látszólagos) növelése nélkül.
Ahogy az várható volt, a parlament elfogadta a gyermekétkezetési normatíva visszaállítása az idei szintre, ami 17 milliárd forintba kerül, s javarészt a céltartalék csökkentésével finanszírozza a kormány. Hasonlóan jóváhagyta a többség a kórházak pluszfinanszírozásáról szóló módosítást, amely 38 milliárd forintos többletet nyújt az egészségügynek (ebből 22 milliárdra nincs fedezet), ez jövő év közben a hiányt növeliheti.
Az iskolai művészeti oktatásra is több pénzt szavazott meg a parlament, a normatíva emeléséhez szükséges 900 milliót az egyetemektől vonják el az oktatási bizottság javaslatára. Az évközi bérfejlesztésekre az önkormányzatok 22,2 milliárd forintot kapnak az erre a célra létrehozott céltartalékból, míg az osztogatási kalapban megmaradt 19,6 milliárdot a képviselők átemelték a stabilitási tartalékba, amely így 98 milliárd forintra emelkedett. A képviselők átvezették a költségvetés tervezetén a távhő áfája öt százalékra csökkentésének 18 milliárd forintos bevételcsökkentő hatását - ezt szintén a céltartalékból finanszíroznak. Így a fő számok elfogadása után közel százmilliárdos stabilitási, 50 milliárdos kamatkockázati és 57 milliárdos általános tartalék marad a jövő évi költségvetésben.
A honanyák és atyák késő este még megejtenek egy szavazást, amely bebetonozza a jövő évi hiányszámot - így az hónap végén várható végszavazásig már nem változhat meg.
