BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább költi a kormány a tartalékokat

A kormány múlt héten újabb négymilliárd forintot költött el az idei költségvetés általános tartalékából - derül ki Magyar Közlönyből.

2009. október 27. kedd, 13:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kis szünet után a kormány tovább csapolta a költségvetés idei általános tartalékát: a múlt heti döntésekkel összesen 4,4 milliárd forintot vontak el az előre nem látható kiadásokra félretett pénzből.

A mostani döntéssel 1,2 milliárd forintot kapott a Külügyminisztérium a külképviseletek támogatására, ebben az évben immár harmadszor nyújt a tartalék a rosszul megtervezett nagykövetségi költések megtámogatásra plusz támogatást.

Hasonló nagyságrendű, kerek egy milliárd forintos plusz támogatást kapott a rendőrség, amelynek java részét bérkiadásokra fordíthatják, de 150 millió jut a felújítási költségekre.

Ugyanakkor dologi kiadásokra nem fordítható a mostani pénz, pedig a kincstári adatokból kitetszik, hogy egyes rendőrkapitányságok - különösen a főváros - a szállítóik felé több százmillió forintos tartozást halmoztak fel az elmúlt hónapokban.

Árvízvédelemre plusz 684 millió milliós forintos támogatást szavazott meg a kormány a környezet- és vízvédelmi tárca javára, míg a Miniszterelnöki Hivatal 316 milliót kap bérek kifizetésére, míg a kórházakkal kötött megállapodás szerint az idén a költségvetés 4,5 milliárd forintnyi plusz pénzt nyújt - ebből a 802 millió forintot meg is kapott az egészségügyi tárca - derül ki a kormányhatározatból.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet