BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

KT: az MNB vesztesége veszélyezteti a 2011-12-es hiánycélt

A költségvetési tanács számításai szerint szemben a jövő évi hiánycéllal, 2010-re és 2013-ra államháztartási hiánytúllépés prognosztizálható az alacsonyabb adóbevételek, és az MNB vesztesége miatt.

2009. október 26. hétfő, 12:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Költségvetési Tanács hétfőn publikált számításai szerint mind 2011-re, mind 2012-ben a tervezett hiánycél túllépése prognosztizálható, amelynek mértéke elérheti a GDP 0,7 százalékát. (Jövőre 3,8 százalékos hiánycéllal számol a költségvetés, amely a tervek szerint az azt követő évben a GDP 2,8 majd 2,5 százalékra csökkenne.) A Költségvetési Tanács által most publikált "technikai kivetítés"-ben a vártnál nagyobb hiányt az Magyar Nemzeti Bank jövőre várható átértékelődési veszteségével magyaráznak - amit 2011-ben a költségvetésnek kell megfizetnie, illetve ide sorolják a kormányzati becslésekhez képest várhatóan kisebb fogyasztási és jövedelemadó bevételeket.
A Költségvetési Tanács újfent felhívja a figyelmet arra, hogy az állami vállatok vesztesége további több tizeddel ronthatja az egyenleget, amit a most készülő költségvetés a közpénzügyi törvénycsomag be nem tartása miatt nem mutat ki. Idén az állami cégek vesztesége mintegy 22 milliárd forintra tehető - amely a következő évek költségvetéseit ronthatja egy esetleges adósságkonszolidáció miatt.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet