Regionális együttműködési megállapodást tervez a magyar, a cseh, a szlovák és a román médiahatóság - közölte az Országos Rádió és Televízió Testület.
Az erről szóló szándéknyilatkozatot a közép-kelet-európai hatóságok képviselői október 16-án írták alá az Európai Szabályozóhatóságok Fórumán Drezdában. Az együttműködés kialakítását kezdeményező ORTT tájékoztatása szerint még idén decemberben megalakulhat a szövetség. Az együttműködés kiterjed mindenekelőtt a kiskorúak védelmére, az alapjogok érvényesülésére az elektronikus médiában, illetőleg az egyes tagszervezetek közötti médiapolitikai egyeztetésre.
Mindezeknek különös jelentőséget ad az a körülmény, hogy az Európai Unióban a műsorszolgáltatók meglehetős szabadsággal választhatják meg azt az országot amelynek joghatósága alatt működni szándékoznak.
Mint ismert, legutóbb a Magyarországon is sugárzó Viasat az Egyesült Királyságba helyezte át székhelyét Budapestről.
Az ORTT szerint az aláírókon túl Lengyelország, Szlovénia és Szerbia is jelezte érdeklődését az együttműködési lehetőségek iránt.
