BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lecsapna az ORTT a külföldről sugárzó tévékre?

A médiahatóság a cseh, a szlovák és a román társszervvel kezdeményez együttműködési megállapodást.

2009. október 20. kedd, 15:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Regionális együttműködési megállapodást tervez a magyar, a cseh, a szlovák és a román médiahatóság - közölte az Országos Rádió és Televízió Testület.

Az erről szóló szándéknyilatkozatot a közép-kelet-európai hatóságok képviselői október 16-án írták alá az Európai Szabályozóhatóságok Fórumán Drezdában. Az együttműködés kialakítását kezdeményező ORTT tájékoztatása szerint még idén decemberben megalakulhat a szövetség. Az együttműködés kiterjed mindenekelőtt a kiskorúak védelmére, az alapjogok érvényesülésére az elektronikus médiában, illetőleg az egyes tagszervezetek közötti médiapolitikai egyeztetésre.

Mindezeknek különös jelentőséget ad az a körülmény, hogy az Európai Unióban a műsorszolgáltatók meglehetős szabadsággal választhatják meg azt az országot amelynek joghatósága alatt működni szándékoznak.
Mint ismert, legutóbb a Magyarországon is sugárzó Viasat az Egyesült Királyságba helyezte át székhelyét Budapestről.

Az ORTT szerint az aláírókon túl Lengyelország, Szlovénia és Szerbia is jelezte érdeklődését az együttműködési lehetőségek iránt.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet