Az első háromnegyed évben az államháztartás összesített hiánya meghaladta az év végi deficit célt, ugyanis szeptember végén 1059 milliárd forint volt, ami a GDP 4,1 százaléka. Az év végére a PM továbbra is 3,9 százalékos deficit vár - köszönhetően a negyedik negyed deficitjének. Az idén már nem lesz 13. havi nyugdíjkifizetés novemberben, illetve köszönhetően 78 milliárdos stabilitási tartaléknak a PM úgy látja, hogy a kiadások tarthatóak - így a hiánycél kis elérhető - mondta Katona Tamás a PM államtitkára.
A tárca 450 milliárd forintról 418 milliárdra csökkentette a társasági adóbevétel várakozásait, viszont némileg bizakodóbb az áfa bevételeket nézve korábbi terveknél, illetve kedvezőbb adósságszolgálati kiadással számol. Így az év végén az államháztartás pénzforgalmi hiánya 992,4 milliárd forint lehet - amely gyakorlatilag megegyezik az eddig prognózissal.
Katona Tamás kitért az októberi inflációs adatra - mely mint mondta megfelel a tárca várakozásainak - ám mégis felveheti annak lehetőségét, hogy a tárca módosítsa a jövő évi 4,5 százalékos infláció prognózisát. Katona szerint lehet abban bízni, hogy növekedési mélyponton a magyar gazdaság túljutott a harmadik negyedben.
