Lemond az Országos Választási Iroda vezetője, Rytkó Emília pénteken kora délután rendkívüli sajtótájékoztatón jelenti be döntését - közölte az Önkormányzati Minisztérium.
A tárca tájékoztatása szerint az iroda vezetője 16 sikeresen lebonyolított választás után hozta meg döntését. Rytkó Emília korábban a BM Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatal helyettes vezetője volt, 2006-tól az Önkormányzati és Területfejlesztési Mininsztérium választási főosztályvezetőjeként tevékenykedett, 2002 óta az Országos Választási Iroda vezetője - számolt be az MTI.
