BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feljelentették Gyurcsányt

A Lehet Más a Politika visszaélés gyanúja miatt jelentette fel Gyurcsány Ferencet a sukorói kaszinóprojekt kapcsán.

2009. október 6. kedd, 12:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Lehet Más a Politika (LMP) hivatali visszaélés bűntettének gyanúja miatt feljelentette Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnököt. A Legfőbb Ügyészhez címzett feljelentésében a párt arra hivatkozik, hogy a sukorói King's City-beruházást kiemelt jelentőségűvé nyilvánító jogszabály előkészítése során megszegték a nyilvánosságra és az állampolgárok bevonására vonatkozó törvényi rendelkezéseket - közölték, hozzátéve: a projektet a Gyurcsány-kormány egyik utolsó rendeletével, idén áprilisban nyilvánították kiemelt jelentőségűvé.

Az LMP pár hete a rendelet visszavonását is követelte, valamint bejelentette: parlamentbe kerülését követően haladéktalanul kezdeményezni fogja az ötpárti egyetértéssel meghozott kiemelt beruházási törvény hatályon kívül helyezését, ez teszi ugyanis lehetővé, hogy hasonló ügyekben a mindenkori kormányzat kedvezményezhessen egyes befektetői köröket - olvasható a közleményben. Július elején napvilágot látott egy emlékeztető, mely szerint a sukorói befektetők gyakorlatilag komplett kormányzati intézkedéseket mondtak tollba a volt és a jelenlegi miniszterelnöknek. Az LMP emiatt előbb alapos kormányzati vizsgálatra szólította fel a miniszterelnököt, majd a háttér-egyeztetések és a rendelet-alkotás összefüggéseinek feltárására kérte a Legfőbb Ügyészt. Érdemi előrelépés egyik vonatkozásban sem történt - írja a párt közleménye.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet