BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Morgolódás az új pókertörvény miatt

A szerencsejáték és a pókerszövetség szerint a készülő törvény nem elégíti ki a játékosok igényeit és nemzetközi versenyek megszervezésére sem ad majd lehetőséget.

2009. szeptember 30. szerda, 17:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gazdaságtalanná válhatnak a pókertermek Magyarországon, ha a parlament elfogadja a pókertörvényt - véli a Magyar Szerencsejáték Szövetség, valamint a Magyar Póker Szövetség. A két szervezet az MTI-hez szerdán eljuttatott együttes állásfoglalásban azt állítja, a törvény nem eredményezheti a várt adóbevételeket.

A tervezet ugyanis a tervezett korlátozások miatt nem elégíti ki a játékosok igényeit, például a maximum 10 asztalos limit, vagy a nemzetközi szinthez nem illeszkedő nevezési díjak tekintetében. A törvénytervezetben meghatározott feltételekkel Magyarországon nemzetközi versenyeket nem lehet szervezni - állítják a nyilatkozat aláírói.

A két szervezet szerint a szabályozást egyszerűvé, átláthatóvá lehetne tenni úgy, hogy a játékszervezés is gazdaságos legyen. Ezért az asztalok regisztrálására, és az ehhez kapcsolódóan az asztalok szerinti tételes adófizetésre volna szükség ami országosan 30-40 klubban 500-600 regisztrált asztalt eredményezne, ez több mint 1000 új munkahelyet teremtene.

Ha a jelenlegi törvénytervezetet elfogadják, a játékosok végleg átpártolnak az internetes pókerre, amelynek pedig sokkal nehezebb a szabályozhatósága, adózás alá vonása és ellenőrizhetősége - mutat rá a két szakmai szervezet.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet