BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Földspekuláció-gyanú, kárpótlási jeggyel

Spekulációt sejtenek Békéscsabán a város határában fekvő ingatlanok október közepére meghirdetett árverése kapcsán, ugyanis a földekre csak kárpótlási jeggyel lehet licitálni - írja a Népszabadság.

2009. szeptember 24. csütörtök, 08:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Békéscsaba volt alpolgármestere, Velkey Gábor botrányosnak nevezte, hogy tizenkét évvel a kárpótlási folyamat lezárása után nagy értékű földeket bocsátanak ilyen feltételekkel árverésre, ráadásul a vételár - a szabályok szerint - akár a kikiáltási ár feléig is lemehet.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazságügyi Hivatal által meghirdetett árverésen kalapács alá kerülő földek egy része olyan területeken fekszik, amerre a város belátható időn belül terjeszkedne, az pedig, hogy a kárpótlási jegyekért megszerzett területeket belterületté minősítik át, jelentős mértékben felverheti az ingatlanok árát.

A parlament agrárbizottságában a képviselők kivétel nélkül elítélték az ügyet és az igazságügyi, valamint a mezőgazdasági tárca vezetőinél is kezdeményezik a 112 hektárra kiterjedő árverés leállítását. A kárpótlási folyamat lezárása után több mint egy évtizeddel, a fel nem használt jegyekkel valószínűleg ingatlanspekulánsok vagy megbízottaik szerezhetik meg a földeket a piaci ár töredékéért.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet