BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

PM: nagyon begyorsul a magyar gazdaság

A jövő évre tervezett 0,9 százalékos visszaesés után a 2011-13 közötti időszakra évente négy százalékos gazdasági növekedést jósol PM 2010-es költségvetés pénteken publikált fejezeti közteteiben.

2009. szeptember 18. péntek, 14:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövő évi lesz az utolsó válságkezelő év lesz - ezzel az ígérettel terjesztette be a 2010-es költségvetés tervezetét Bajnai Gordon miniszterelnök egy héttel ezelőtt.

A PM által most publikált fejezeti kötetekből kiderül, hogy a szaktárca a 2011-13 közötti időszakban folyamatos 3,9-4 százalékos gazdasági növekedéssel kalkulál, így 2012 végére visszanyerheti a magyar gazdaság azt amit a 2009-10- es években elvesztegetett.

Mint ismert a jövő évi költségvetés még azzal kalkulál, hogy a GDP az idei 6,7 százalékos visszaesés után még 0,9 százalékkal zsugorodik, ám a PM 2011-re már 3,9 százalékos növekedést jósol.

A PM makrópályája szerint az infláció a jövő évi 4,1 százalékról .- ami várhatóan még ennél is kisebb lesz - 2011-ben 2,2 százalékra esik, majd 212-re 2,6, egy évvel később pedig 2,8 százalékos pénzromlást várnak a gazdaság élénkülésével párhuzamosan. A mostani szcenárió szerint az államháztartás pénzforgalmi hiánya a jövő évi négy százalékról a 2011-13-as időszakban a GDP 2,6-2,2 százalékos tartományába süllyed- folyamatosan csökkenve.

A gazdasági növekedéssel újra megkezdődik az adósság kinövése: a az államadósság mértéke jövőre a GDP 74,5 százalékán tetőzik, ami 2013 végére 67 százalékra csökken, ez már alatta lesz a válság előtti 2008-as évre publikált 68,4 százalékos adósságmutatón.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet