BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biztonságosabb lett a Balaton?

A fogyasztóvédelmi akciósorozat tanulságai szerint harmadával esett vissza a Balatonnál tapasztalt szabálytalanságok száma.

2009. július 23. csütörtök, 13:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kánikula II nevű fogyasztóvédelmi akciósorozat félidei tapasztalata az, hogy jelentősen javult a balatoni vendéglátó-ipari egységek és strandok szolgáltatóinak fegyelme - mondta Molnár Csaba, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter a Siófokon tartott kormányszóvivői tájékoztatón. A július elsején indult, összehangolt ellenőrzési akció során már érvényesült az a kormánydöntés, miszerint a kisebb szabálysértésekért először csak figyelmeztetnek a hatóságok, és büntetést csak nagyobb szabályszegésért, illetve ismétlődő szabálytalanságokért szabnak ki - mondta a miniszter. A résztvevő 11 hatóság közel ugyanannyi vizsgálatot végzett, a bírságok száma és összege azonban egyharmaddal kevesebb volt, mint egy évvel korábban. A 12 ezer ellenőrzés során 2500 esetben, összesen 350 millió forint bírságot szabtak ki - írja az MTI-Eco. Az adóhatóság eddig 111 üzletet zárt be ideiglenesen, és 18 esetben rendelte el a tevékenység felfüggesztését. A mezőgazdasági szakhatóság 9,4 tonna élelmiszert volt ki a forgalomból, a munkaügyi főfelügyelőség több mint 2 700 feketemunkás esetében intézkedett, közel 500 alkalommal pedig munkavédelmi hiányosság miatt intézkedett. A rendőrség 156 esetben, 614 fővel biztosította az ellenőrzéseket, 90 esetben tett szabálysértési feljelentést, 41 személy állított elő, illetve vett őrizetbe. Az összehangolt ellenőrzéssorozat a hónap végéig folytatódik, továbbra is vizsgálják a nyugta- és számlaadást, az áruk eredetét, minőségét, a mérések pontosságát, a tárolási és higiéniai feltételeket, a foglalkoztatás szabályosságát, a különféle biztonsági előírások betartását.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet