A lakástámogatási rendszer megszűnése miatt a lakásfinanszírozást keresők 2009. július 1-től nem számíthatnak többet a kedvező állami támogatásra, kénytelenek a piaci kamatozású lehetőségek közül választani - áll a Lízingszövetség közleményében.
Ezek közül a szövetség egyértelműen a lakáslízinget tartja a legolcsóbbnak: új lakás esetén, nyílt végű pénzügyi lízing konstrukciónál nem kell kamatot fizetni az áfa után. Az áfa-emelés tovább növeli a lízing előnyeit, hiszen az eddigi 20 százalék helyett a lízingelt összeg 25 százalékos áfáját tudják a lízingbevevők kamatmentesen igénybe venni.
Az alacsony törlesztőrészletet biztosító lízingkonstrukció nagy segítséget jelenthet sok, egyéb módon lakáshoz nem jutó ügyfél számára és gyorsíthatja az újépítésű lakások értékesítését is – hangsúlyozta Dunavölgyi Mária, a Lízingszövetség alelnöke.
A szövetség szerint a lakásfinanszírozást keresők havi szinten több ezer forintot takaríthatnak meg, ha az azonos kamattartalmú hitel helyett a lízinget választják.
