A legtöbb szolgáltatás drágulhat idén a Balatonnál - olvasható a Népszabadságban. Rosta Sándor, a Balatoni Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke erős főszezont vár, ami már csak azért is fontos lenne, mert az előszezon a tavalyinál gyengébbre sikerült: a vendégforgalom 14 százalékkal esett vissza. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy más hazai és külföldi turisztikai régiókban ennél is nagyobb volt a visszaesés.
A napilap úgy tudja, hogy jelenleg a Balatonnál 2800 és 3800 forinttól lehet fejenként nyaralót bérelni. A júliusi áfaemelésre várhatóan eltérően reagálnak majd a szállásadók. Az étel, az ital és a szórakozás viszont biztosan drágul ugyancsak az áfaemelés miatt. A strandok is drágábbak lesznek: az önkormányzatok eltérő mértékben - 5-20 százalékkal - emelték az árakat, így a legtöbb helyen 400-500 forintba kerülnek a belépők.
