BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dráguló balatoni nyár

A nyaralók bérlése nem biztos, hogy többe kerül majd, az étkezés és a különböző szolgáltatások viszont nagy valószínűséggel drágulni fognak idén a Balatonnál.

2009. május 29. péntek, 08:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legtöbb szolgáltatás drágulhat idén a Balatonnál - olvasható a Népszabadságban. Rosta Sándor, a Balatoni Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke erős főszezont vár, ami már csak azért is fontos lenne, mert az előszezon a tavalyinál gyengébbre sikerült: a vendégforgalom 14 százalékkal esett vissza. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy más hazai és külföldi turisztikai régiókban ennél is nagyobb volt a visszaesés.
A napilap úgy tudja, hogy jelenleg a Balatonnál 2800 és 3800 forinttól lehet fejenként nyaralót bérelni. A júliusi áfaemelésre várhatóan eltérően reagálnak majd a szállásadók. Az étel, az ital és a szórakozás viszont biztosan drágul ugyancsak az áfaemelés miatt. A strandok is drágábbak lesznek: az önkormányzatok eltérő mértékben - 5-20 százalékkal - emelték az árakat, így a legtöbb helyen 400-500 forintba kerülnek a belépők.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet