BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Superman szerint lufi van a tőzsdén

A világ tizedik leggazdagabb embere, az ázsiai Supermannek nevezett Li Ka-shing arra figyelmeztet, hogy Hong-Kongban a tőzsdei áremelkedés csak lufi.

2009. május 28. csütörtök, 12:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Óvatosan kell bánni a részvényekkel, mivel jelenleg lufifújás zajlik Hong Kongban a tőzsdén - figyelmeztet a Forbes magazin szerint a világ tizedik leggazdagabb embere, Li-Ka shing. Supermannek sikeres befektetései miatt nevezik Ázsiában a milliárdost, aki Roman Abramovicsot előzi meg a világ leggazdagabb embereinek listáján - jelentette a BBC.

A Hang Seng index március eleje óta több mint 50 százalékot emelkedett, főként a külföldi befektetők által támasztott kereslet hatására. Mindezt annak ellenére, hogy Hong-Kong recessszióval kűzd. Tavaly az index 48 százalékot veszített értékéből. A milliárdos a telekom-óriás, a Hutchinson Whampoa éves rendes közgyűlésén beszélt a cég részvényeseinek. Szerinte a jelenlegi helyzetben a legjobb döntés a körültekintő ingatlanvásárlás, illetve a minőségi cégek részvényeinek vásárlása lehet, amelyek hosszútávon jó megtérülést biztosítanak.

A hongkongi tőzsdén számos kínai cég részvényeit is jegyzik. A hatalmas beáramlás ezekbe a részvényekbe annak köszönhető, hogy a befektetésre váró pénzek menedzserei abban reménykednek, a gazdaság ott jobban fog teljesíteni és hamarabb talpraáll, mint Európában vagy az Egyesült Államokban.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet