BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lendületbe jött a digitális átállás

Immár mindkét országos kereskedelmi tévécsatorna adása fogható az Antenna Hungária (AH) Zrt. digitális platformján.

2009. május 28. csütörtök, 17:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A műsorszóró társaság ugyanis bejelentette, hogy a Tv2-t üzemltető MTM-SBS Televízió Zrt.-vel is aláírta az erről szóló szerződés, azt követően, hogy május 8 óta az RTL Klub már elérhető a MinDig Tv szolgáltatás keretében. A mostani megállapodás értelmében a Tv2 műsora júniustól 11 éven át SD felbontásban előfizetési díj nélkül érhető el a MinDig Tv-n. A kereskedelmi televízió egyben csatlakozott az AH által alapított Digitalizációs Szervezethez is és a két cég stratégiai együttműködése keretében a Tv2 is részt vesz a MinDig Tv promóciójában. Várdy Zoltán, az MTM-SBS Zrt. vezérigazgatója szerint elsősorban a magyarországi háztartások mintegy ötödét jelentő, földfelszíni platformot használó nézők élvezhetik annak előnyeit, hogy a Tv2 adása is bekerül a digitális kínálatba.

Egy, a közelmúltban készült tanulmány alapján a Nemzeti Hírközlési Hatóság számos kritikát fogalmazott meg a digitális átállás megvalósításának eddigi eredményeivel kapcsolatban. A hatóság rámutatott arra is, hogy a szerződésben vállalt kötelezettségek elmulasztása nem kizárólag az AH hibájából fakadnak, noha a jogszabály alapján ez felveti a műsorszóró felelősségének kérdését. A digitális műsorszórás elterjedése és a szolgáltatás üzleti sikere szempontjából a legnagyobb akadályokat most elhárították azzal, hogy a magyarországi tévénézők körében legkedveltebb kereskedelmi tévécsatornák is ingyenesen elérhetők a MinDig Tv kínálatában.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet