BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak szenvedést látni Európában

Az előző napi amerikai lejtmenet és az emelkedő hozamok súja alatt nyögnek az európai részvények.

2009. május 28. csütörtök, 11:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy-másfél százalékos mínuszban állnak késő délelőtt az európai részvényindexek, a kiújuló félelmek szinte minden szektort sújtanak. A DAX 76 pontos, 1,5 százalékos csökkenés után 4924, a CAC-40 35 pontos, egyszázalékos csúszás után 3258 ponton áll. Az FTSE-100 4360 pontra ment vissza, ami 1,3 százalékos mínusznak felel meg.

Az államkötvény piacon megindult eladási hullám feljebb hozta a hozamokat, és a szakértők most attól félnek, az emelkedő hozamszint lenullázza a kibontakozó növekedést. Ugyanakkor erősödnek a kormányzati ösztönző intézkedések inflációgerjesztő hatásától való félelmek is.

A bankpapírok lejtőn vannak, a HSBC, a BNP Paribas, a Credit Suisse, a Deutsche Bank és a UBS részvényei 1,4 és 3,1 százalék közötti mértékben csökkentek. A biztosítótársaságok papírjai is lefelé mozdultak, az Axa és a Prudential 3,6 illetve 3százalékot esik.

A nyersanaygárak csökkenése a kitermelő cégek részvényeinek tett rosszat, a BHP Billiton a Rio Tinto 1,3 és 2,5 százalék közötti mértékben esik.

Árfolyamok és grafikonok

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet