BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa elfáradt a végére

Minimális nyereséggel zártak az európai tőzsdék, a gyógyszer és az olajszektor volt a ballaszt.

2009. május 27. szerda, 18:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap végére feladták nagyobb kezdeti nyereségüket a vezető európai piacok. A DAX hajszállal 5000 pont felett zárt, ami 0,3 százalékos emelkedést jelent, az FTSE-100 4416 ponton, ez alig 4,1 százalékos plusz, a CAC-40 3924-en, ami 0,7 százalékkal haladja meg az előző napi záróértéket.

Az indexeket az egézségügyi és gyógyszerszektor, valamint az olajipari cégek húzták lejjebb, ennek hatása egyébként a budapesti papírok teljesítményén is látszott. Az AstraZeneca több, mint 2 százalékot esett. A Shell több mint egy százalékkal lett olcsóbb szerkezetátalakítási tervei közzététele után.

A bankok viszont felfelé vitték a mutatókat, igaz, ebben a szektorban is volt kivétel, a Royal Bank of Scotland papírjai 2 százalékkal lettek olcsóbbak. A HSBC és a Société Général 2,5 százalékkal dárgultak.

Árfolyamok és grafikonok

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet