Folyamatosan figyelemmel kísérik a gazdasági-pénzügyi válság leküzdése érdekében tett kormányzati erőfeszítéseket, és tárgyalásokat folytatnak a hitelmegállapodás részleteiről - mondta Emilia Skrok, a Világbank magyarországi kapcsolataiért felelős főközgazdásza.
A Világbank régiónkért felelős varsói irodájában dolgozó főközgazdász kijelentette: amint megegyeznek a magyarokkal, és a megállapodást a Világbank igazgatótanácsa is jóváhagyja, nyilvánosságra hozzák a szerződés tartalmát.
A biztonsági tartalékként kezelt egymilliárd euró után addig sem kell megfizetni a rendelkezésre állási díjat, ami az IMF-EU-kölcsönök esetében évi 0,25 százalék. A kamatköltség egyébként fix, 5-6 százalék, az elköltött pénzt 3-5 év alatt kell visszafizetni. Azzal, hogy - a lap szerint - csak jövő év elején tervezik a világbanki hitelfelvételt, nagyjából hárommillió euró kiadástól mentesül a kormány.
