Simor András jegybankelnök elmondta: a tanács előtt két javaslat volt, a másik az 50 bázispontos csökkentére irányult, de túlnyomó többséggel a tartás mellett döntött a testület.
- derült ki az MNB monetáris tanácsának kamatdöntő ülése utáni sajtótájékoztatón, miután a jegybank 9,5 százalékon tartotta az alaprátát.
2009. május 25. hétfő, 15:09

Simor András jegybankelnök elmondta: a tanács előtt két javaslat volt, a másik az 50 bázispontos csökkentére irányult, de túlnyomó többséggel a tartás mellett döntött a testület.