BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MNB: 2011-ben már 3,4 százalékkal nőhet a GDP

Most először hozta nyilvánosságra 2011-es GDP- és inflációs prognózisát az MNB, egy táblázat és két ábra formájában - a részletes előrejelzéssel szerdán rukkol elő.

2009. május 25. hétfő, 15:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2011-es - alappálya szerinti - 3,4 százalékos gazdasági növekedési prognózist több tényezővel magyarázta Simor András jegybankelnök a hétfői, az alaprátát 9,5 százalékon tartó kamatdöntő ülést követő tájékoztatón. Az MNB várakozásai szerint addigra már hatni fog a nemzetközi gazdasági környezet javulása, illetve érezhetőek lesznek a hazai kormányzati intézkedések pozitív hatásai is. A jegybank 2011-re nem számít olyan mértékű költségvetési kiigazításra, ami további jelentős negatív hatással volna a belső keresletre - mondta Simor. A bázishatásra utalva hozzátette, hogy egy nagyon mély recesszióból könnyebb viszonylag gyors növekedést elérni.

A 2011-es prognózisban szereplő 1,9 százalékos infláció a jegybankelnök szerint csak látszólag múlja alul jelentősen a 2010-re tervezettet, hiszen jövőre az adóváltozások hatásától megtisztított mutató csak alig múlja majd felül a 2 százalékot úgy, hogy az adóemelések hatása a jövő év második felétől kikopik majd.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet