BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több kisadó is megszűnhet

Jövőre több járulék és kisadó is megszűnhet - írja a pénzügyminisztert idéző MTI-Eco.

2009. május 21. csütörtök, 18:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megszűnhet a kulturális járulék, a munkaadói és a munkavállalói járulék, a tételes egészségügyi hozzájárulás, valamint a magánszemélyek és a vállalkozások különadója - jelentette be Oszkó Péter pénzügyminiszter mai sajtótájékoztatóján.

A kormány az egyszerűsítés jegyében szeretne minél több nehezen adminisztrálható, a vállalkozásoknak sok terhet jelentő kis adótól megszabadulni - mondta a pénzügyminiszter. Ez nem azt jelenti, hogy ezekre a célokra nem költenek, ezekre a forrást a költségvetés biztosítja majd.

Emellett az adóbevallások rendszerét is szeretnék egyszerűsíteni: az iparűzési adó (ipa) ezután is önkormányzati bevétel marad, jellegét és mértékét önkormányzati rendelettel szabályozzák, ám a jövő évtől az APEH szedi be és ellenőrzi, s bevallani is az adóhatóságnak kell.

Oszkó Péter szerint olyan illetékmértéket szeretnének meghatározni, amelyet az ingatlanpiac jelenleg el tud viselni, és hosszú távon is segíti a működését, az illeték általános mértéke 4 százalék lesz, a lakások esetében pedig 2 és 4 százalék.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet