BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondhatunk a gázárcsökkenésről?

A kormányzat és az E.On korábbi titkos megállapodásától függhet a gáz júliustól esedékes lakossági ára - olvasható a Népszabadságban. Jelenleg a stagnálás a legvalószínűbb, ám a csökkenés sem zárható ki.

2009. május 21. csütörtök, 09:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy valószínűséggel nem fog nőni a lakossági gázár júliustól a Népszabadság szerint. A csökkenés sem kizárható, ennek feltétele, hogy az egymással tárgyalásokat folytató kormány és az E.ON ne jussanak megállapodásra. Ha azonban a két fél megegyezik, akkor a bruttó árak nem fognak változni, a kormány ez esetben ugyanis csak az áfa 5 százalékos emelését kompenzálná. A szakértők szerint most erre van legnagyobb esély - írja a lap -, a tényleges árcsökkentés pedig majd a fűtési szezon előtt, október elején valósulhat meg.

Az ügy hátterében a lap szerint az a megállapodás áll, melyet még az előző ciklus kormányzata kötött az E.On Mol által irányított elődjével arra vonatkozóan, hogy az akkori alacsonyabb gázáremelést később fogja kompenzálni, immár a kelleténél magasabb árnöveléssel.

Sokak szerint azonban nem csak a stagnálás, hanem az árak csökkenése is indokolt lenne, a tavaly év közepén bekövetkezett nemzetközi olajár-zuhanás ugyanis nem mutatkozott meg a hazai árakban. A Népszabadság szakértői véleményekre hivatkozva azt írja, ennek hátterében is a fenti, E.Onnal kötött megállapodás állhat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet