Nagy valószínűséggel nem fog nőni a lakossági gázár júliustól a Népszabadság szerint. A csökkenés sem kizárható, ennek feltétele, hogy az egymással tárgyalásokat folytató kormány és az E.ON ne jussanak megállapodásra. Ha azonban a két fél megegyezik, akkor a bruttó árak nem fognak változni, a kormány ez esetben ugyanis csak az áfa 5 százalékos emelését kompenzálná. A szakértők szerint most erre van legnagyobb esély - írja a lap -, a tényleges árcsökkentés pedig majd a fűtési szezon előtt, október elején valósulhat meg.
Az ügy hátterében a lap szerint az a megállapodás áll, melyet még az előző ciklus kormányzata kötött az E.On Mol által irányított elődjével arra vonatkozóan, hogy az akkori alacsonyabb gázáremelést később fogja kompenzálni, immár a kelleténél magasabb árnöveléssel.
Sokak szerint azonban nem csak a stagnálás, hanem az árak csökkenése is indokolt lenne, a tavaly év közepén bekövetkezett nemzetközi olajár-zuhanás ugyanis nem mutatkozott meg a hazai árakban. A Népszabadság szakértői véleményekre hivatkozva azt írja, ennek hátterében is a fenti, E.Onnal kötött megállapodás állhat.
