A volt jegybankelnök szerint még helyes gazdaságpolitikát folytatva is legalább 4-5 év kellene ahhoz, hogy Magyarország számára realitás legyen a közös európai valuta bevezetése. Járai szerint ugyan a gazdasági válságban nagy szükség volna a nagyobb stabilitást és alacsony kamatokat jelentő "kemény pénzre", de az ország szerinte nincs felkészülve az euró fogadására. Ha előkészítés nélkül vezetnék be, az további gazdasági visszaesést okozna - magyarázta.
Járai Zsigmond hangsúlyozta, a pénzügyi, költségvetési egyensúly megteremtése szükséges, de önmagában nem elegendő a válság hatásainak leküzdéséhez. Vélekedése szerint a vállalkozások versenyképességét kellene növelni, és elsősorban a bürokrácia csökkentésével, a korrupció elleni hatékonyabb fellépéssel, valamint a vállalkozásokat terhelő adók és járulékok jelentős csökkentésével lehetne eredményeket elérni - írta az MTI.
