A kabinet az ülésen a jövedelemadó csökkentésről tárgyal. "A cél az, hogy akik a munkájukból élnek, több jövedelemhez jussanak, legyen jobb esélyük jobb életminőségre, és akár félre is tehessenek belőle" - idézte Oszkó Pétert az MTI. A kormány tervei szerint az átlag jövedelemmel rendelkezők másfél havi plusz nettó jövedelemhez juthatnak jövőre - hangsúlyozta. A pénzügyminiszter elmondta, hogy a vagyonadóról csütörtökön tárgyal a kormány, amelynek részeként az ingatlanok mint vagyontárgyak kerülhetnének adózás alá.
