BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebben mennek betegszabadságra

A tavalyi év első negyedévéhez képest idén az év első negyedévében az aktív dolgozók közül kevesebben mentek betegszabadságra - számolt be a Kossuth Rádió.

2009. május 13. szerda, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentősen nőtt azoknak a száma, akiknek megszűnt vagy megszűnik a munkaviszonyuk, ezért a kirúgást átmenetileg megelőzendő mennek betegszabadságra. Mindez az egészségbiztosító felméréséből derül ki, amit valószínűleg a háziorvosok ellenőrzése követ majd.

Negyvenöt nap. Mindössze ennyi ideig lehetnek táppénzen azok, akik a munkájuk elvesztése után lesznek keresőképtelenek. A számok azt mutatják: aki tud, él is a lehetőséggel. Ugyanakkor akinek még van munkája, mintha óvatosabb lenne.

Az Egészségbiztosító adatai összecsengenek a szakemberek tapasztalataival. Bagolyné Hampó Anita főosztályvezető-helyettes a rádiónak elmondta: az aktív dolgozók közül 2008. első negyedévében 305 ezren mentek táppénzre, míg idén csak 292 ezren. Ez körülbelül öt százalékos csökkenés. Ugyanakkor több mint ötvenkét százalékkal nőtt az úgynevezett passzív táppénzesek száma. Ők azok, akik a munkájuk elvesztése után kerülnek betegállományba. Addig, amíg a 2008. évi tényadatok 24,5 ezer esetet mutatnak az első negyedévre, addig az előzetes adatok 2009-re vonatkozóan ötvenkét százalékos emelkedésről szólnak. Ami érdekesebb, hogy a passzív táppénzre jutó táppénzes napok száma hatvan százalékkal emelkedett. Ennek okáról nem folytattak még tanulmányokat. A szakember azt mondja: valószínűleg lesznek ellenőrzések az okok kiderítése érdekében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet