Hock Zoltán, Katona Kálmán és Pettkó András törölték magukat az MDF soraiból - írta Herényi Károly elnökhelyettes a párt országos választmánya tagjainak küldött levelében, amelyet szerdán az MTI-hez is eljuttattak. Ezáltal az MDF az egykori fideszes képviselők csatlakozásával együtt sem tudta megalakítani parlamenti frakcióját.
A dokumentum szerint az alapszabály 9. szakaszának 3. bekezdése úgy rendelkezik, hogy törléssel szűnik meg a tagsági viszony, ha a párt jelöltjeként megválasztott országgyűlési, európai parlamenti vagy helyi önkormányzati képviselő (...) a képviselőcsoport megalakításában nem vesz részt.
A Csáky András kilépésével megszűnt országgyűlési képviselőcsoport újjáalakítására három kísérletet tettek - közölte Herényi Károly. Miután ezek a képviselők nem csatlakoztak, a párt alapszabálya alapján törölték őket az MDF soraiból. Herényi Károly szerint ugyanis az alapszabály minden, a parlamentbe bejutott MDF-es képviselőt kötelez arra, hogy a párt frakciójának tagja legyen.
Herényi Károly szerdai budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: az MDF a Bajnai kormány korrupcióellenes tervét hiányolja. Az MDF-es országgyűlési képviselő közölte: évente több száz milliárd forint folyik el, ennek megelőzésére van szükség egy ilyen csomagra. Emlékeztetett arra, hogy pártja évekkel ezelőtt kezdeményezte a "Tiszta Kezek Hivatalának" felállítását, ami a közpénzek útját követte volna.
