BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MDF lemondott a frakcióalakításról

Nem alakít frakciót a Magyar Demokrata Fórum (MDF), mert ahhoz a feltételek nem adottak, miután három korábbi képviselő, Hock Zoltán, Katona Kálmán és Pettkó András nem akart az országgyűlési képviselőcsoporthoz csatlakozni - mondta a három volt párttag törlése kapcsán Herényi Károly, volt frakcióvezető.

2009. május 13. szerda, 11:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hock Zoltán, Katona Kálmán és Pettkó András törölték magukat az MDF soraiból - írta Herényi Károly elnökhelyettes a párt országos választmánya tagjainak küldött levelében, amelyet szerdán az MTI-hez is eljuttattak. Ezáltal az MDF az egykori fideszes képviselők csatlakozásával együtt sem tudta megalakítani parlamenti frakcióját.

A dokumentum szerint az alapszabály 9. szakaszának 3. bekezdése úgy rendelkezik, hogy törléssel szűnik meg a tagsági viszony, ha a párt jelöltjeként megválasztott országgyűlési, európai parlamenti vagy helyi önkormányzati képviselő (...) a képviselőcsoport megalakításában nem vesz részt.

A Csáky András kilépésével megszűnt országgyűlési képviselőcsoport újjáalakítására három kísérletet tettek - közölte Herényi Károly. Miután ezek a képviselők nem csatlakoztak, a párt alapszabálya alapján törölték őket az MDF soraiból. Herényi Károly szerint ugyanis az alapszabály minden, a parlamentbe bejutott MDF-es képviselőt kötelez arra, hogy a párt frakciójának tagja legyen.

Herényi Károly szerdai budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: az MDF a Bajnai kormány korrupcióellenes tervét hiányolja. Az MDF-es országgyűlési képviselő közölte: évente több száz milliárd forint folyik el, ennek megelőzésére van szükség egy ilyen csomagra. Emlékeztetett arra, hogy pártja évekkel ezelőtt kezdeményezte a "Tiszta Kezek Hivatalának" felállítását, ami a közpénzek útját követte volna.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet