Szerda reggel 6 óra 42 perckor ismeretlen telefonáló jelezte, hogy bombát helyeztek el a Keleti pályaudvaron, a bejelentést követően a rendőrség lezárta a Keleti pályaudvart. A felvétel meghallgatásakor derült ki, hogy a fenyegető a Déli pályaudvart is megfenyegette. A rendőrség így 8 óra után a Déli pályaudvart is. Emiatt sem indítani, sem fogadni nem tud vonatokat a pályaudvar. A szerelvények csak a Kelenföldi pályaudvarig tudnak közlekedni és onnan indulni. A vizsgálat előre láthatóan itt is körülbelül másfél 2 órát vesz igénybe.
