BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van pénz a bankoknál

A hitelintézetek szabad likviditása tovább nőtt áprilisban, bár márciushoz képest az egynapos betétek átlagállománya csökkent, a kéthetes MNB-kötvény állományukat viszont jelentősen növelték a hitelintézetek - közölte kedden a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

2009. május 12. kedd, 09:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jegybank áprilisi, előzetes statisztikai mérlege szerint a kéthetes MNB-kötvények állománya 540 milliárd forinttal 2.079 milliárd forintra nőtt áprilisban. A hitelintézetek egynapos betéteinek állománya ugyanakkor 160 milliárd forinttal, 649 milliárd forintra csökkent - tudósít az MTI-Eco.

A bankrendszer MNB-nél vezetett bankszámláinak átlagos egyenlege 353 milliárd forint volt, alig tért el a tartalékkötelezettség összegétől, a túltartalékolás mindössze 1,3 milliárd forint volt.

A központi kormányzat betéteinek havi átlagállománya 237 milliárd forinttal nőtt áprilisban, 2.007 milliárd forintot tett ki.

A forgalomban lévő készpénz átlagállománya márciushoz képest nem változott jelentősen: a 2.351 milliárd forintos áprilisi érték 15 milliárd forinttal magasabb az előző havinál.

Eszköz oldalon tovább emelkedett a külföldi követelések átlagállománya: ez áprilisban 8.043 milliárd forintot tett ki, ami 422 milliárd forinttal magasabb a márciusi értéknél.

Az egyéb eszközök átlagállományán belül a kéthetes jegybanki hitelek állománya szinten maradt, míg a hathónapos jegybanki hiteleket áprilisban kevesebben vették igénybe, mint az előző hónapban. Az egyéb eszközök állománya 12 milliárd forinttal 890 milliárd forintra mérséklődött.

Az egynapos bankközi kamatok áprilisban is a kamatfolyosó alján maradtak, kevéssel 9 százalék fölött alakultak

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet