BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzhiány a szalámigyárban

Május 10-ig nem tudta kifizetni dolgozói áprilisi bérét a budapesti székhelyű Herz Szalámigyár Zrt., mivel hónapok óta nem tud megállapodni bankjával a folyó finanszírozási kérdésekről - olvasható a Herz keddi sajtóközleményében

2009. május 12. kedd, 12:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy a Herz termékei prémiumtermékek, s így a gazdasági válság ellenére továbbra is keresettek, a finanszírozás hiánya hónapok óta ellehetetleníti a termelést és a napi működést - magyarázza a kialakult helyzetet a közleményben Nagy Endre, a Herz vezérigazgatója - írja az MTI-Eco

A vállalat a finanszírozási problémák következtében csökkenteni kényszerült termelését, és az elmúlt hónapban 130 dolgozó csoportos létszámleépítését jelentette be.

"Mára minden területen drasztikus lépésekkel a minimumra csökkentettük a működési költségeket. Kész reorganizációs tervünk van a folytatáshoz. A jelenlegi helyzetben már csakis a külső finanszírozáson múlik, mikor tudunk a dolgozóknak bért fizetni, és helyreállítani a megszokott működési rendet" - fogalmaz a közleményben Nagy Endre.

A Herz Szalámigyár Zrt. jelenleg több mint 350 dolgozóval működik, azonban szezontól függően csúcsidőben 400-500 főt is foglalkoztathat. Évente mintegy 7.000 tonna húst dolgoz fel. A társaság 2008-ban 7,149 milliárd forintos árbevételt ért el, exportja meghaladta az egymilliárd forintot. Főbb exportpiacai a környező országok, valamint Németország, Svédország, Hollandia és Lengyelország.

Az Európai Unió illetékes bizottsága pár héttel ezelőtt a védett földrajzi termékek közé sorolta a "Budapesti téliszalámit", amelyet Herz téliszalámi néven a vállalat gyárt és forgalmaz.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet