BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már úton van a lakáspiaci válságalap!

Válságalapot hoz létre a kormány a bajbajutott lakáshitelesek megsegítésére - jelentette be Korózs Lajos, a szociális tárca államtitkára.

2009. május 12. kedd, 15:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint az állam átvállalná azok lakáshitel-törlesztését, akik azt nem tudnak fizetni. Erről polgárjogi szerződést kötnének, a korábbi tulajdonosok bérlővé válnának és így az államtól bérelnék tovább ingatlanjaikat. A szakértők most azon dolgoznak, hogy a bérlők anyagi helyzetük normalizálódása után miként vásárolhatnák vissza a lakásukat - mondta az államtitkár. A miniszterelnök kérésére dolgoznak a válságalap létrehozásán.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet