A tervek szerint az állam átvállalná azok lakáshitel-törlesztését, akik azt nem tudnak fizetni. Erről polgárjogi szerződést kötnének, a korábbi tulajdonosok bérlővé válnának és így az államtól bérelnék tovább ingatlanjaikat. A szakértők most azon dolgoznak, hogy a bérlők anyagi helyzetük normalizálódása után miként vásárolhatnák vissza a lakásukat - mondta az államtitkár. A miniszterelnök kérésére dolgoznak a válságalap létrehozásán.
