BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új szénerőmű épülhet a Mátrában

A Nógrád megyei Mátraterenyén szén- és biomassza erőmű építését tervezik.

2009. május 11. hétfő, 13:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szénerőmű építését tervezi a Nógrád megyei Mátraterenyén az Első Nógrádi Erőmű Zrt. - a faluban egyelőre a szakhatósági véleményeket várják a tervezett beruházásról - írja az MTI-Eco. A társaság 49,9 megawattos erőmű építését tervezi, amely nagyobb részben szénnel működne, 20 százalékban pedig biomasszával fűtenék. A szükséges szén felét a borsodi szénbányákból szállítanák, a másik részét pedig a közeli székvölgyi külszíni fejtés újbóli megnyitásával termelnék ki. A további lépések előtt a szakhatósági vélemények megismerésére van szükség, ezután lehet közmeghallgatásokat tartani, és felvetődött az is, hogy írjanak ki népszavazást az erőmű megépítéséről - mondta Mátraterenye polgármestere. A faluban egyelőre megoszlanak a vélemények, de a lakosság nagyobb része szeretné a beruházást. Az ellenzők érvei között az esetleges káros hatások mellett a falun áthaladó 23-as számú út rossz állapota szerepel, továbbá felvetették azt is, hogy járda sincs az utak szélén, és óránként három kamion közlekedne, ha megépülne az erőmű. A polgármester személyes véleménye szerint a beruházás kitörési pont lehet, hiszen munkahelyeket és több 10 milliós adóbevételt jelentene.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet