A nap eleji emelkedés, majd jelentősebb esés után mindössze 0,01 százalékos emelkedéssel, 14 359 ponton zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a hét első kereskedési napján.
Az OTP reggel 3165 forintig pattant fel, itt menetrendszerűen megjött az eladók hada, ahogy közeledett a technikai szempontból jelentős ellenállás és az amerikai határidők is csökkenést jeleztek. A bankpapírt 3050 forintig adták be, azonban a kereskedés végén - vélhetően a shortzárásoknak betudhatóan - 3100-ig húzták vissza, a záróára 3081 forint lett, ami közel egyszázalékos csökkenést jelent.
Nem volt képes kiugró teljesítményre a Richter sem, a gyógyszeripari részvény a kiváló gyorsjelentés ellenére mindössze 0,9 százaléákkal erősödött, 32000 forintot adtak érte az utolsó kötésben. A zárás után jelentő szektortársat viszont alaposan beadták, 14 255 forintos árfolyama közel 5 százalékkal alacsonyabb a péntekinél.
A Magyar Telekom erős maradt, 592 forintig emelkedett kurzusa, ami 0,6 százalékos emelkedés. A Mol fél százalékkal zárt feljebb, 11 700 forinton.
Az FHB tovább menetelt, ezúttal közel 3 százalékkal lettek drágábbak a kisebbik bank papírjai, 710 forinton akadt rájuk vevő az utolsó kötésben. A Synergon több mint 5 százalékkal zuhant, újabb részét felemésztve ezzel a múlt heti erőteljes emelkedésnek, most már csak 698 forintot adnak a rendszerintegrátor egy papírjáért.
A szelvényvágás nem tett be nagyon az Állami Nyomdának, 39 forintos esés után 725 forinton landolt, ami kisebb csökkenés mint a levágott osztalék nagysága.
