BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok hűhó semmiért a tőzsdén

Ledolgozta nap közbejni esését a BUX index és ott zárt, ahol pénteken abbahagyta.

2009. május 11. hétfő, 16:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap eleji emelkedés, majd jelentősebb esés után mindössze 0,01 százalékos emelkedéssel, 14 359 ponton zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a hét első kereskedési napján.

Az OTP reggel 3165 forintig pattant fel, itt menetrendszerűen megjött az eladók hada, ahogy közeledett a technikai szempontból jelentős ellenállás és az amerikai határidők is csökkenést jeleztek. A bankpapírt 3050 forintig adták be, azonban a kereskedés végén - vélhetően a shortzárásoknak betudhatóan - 3100-ig húzták vissza, a záróára 3081 forint lett, ami közel egyszázalékos csökkenést jelent.

Nem volt képes kiugró teljesítményre a Richter sem, a gyógyszeripari részvény a kiváló gyorsjelentés ellenére mindössze 0,9 százaléákkal erősödött, 32000 forintot adtak érte az utolsó kötésben. A zárás után jelentő szektortársat viszont alaposan beadták, 14 255 forintos árfolyama közel 5 százalékkal alacsonyabb a péntekinél.

A Magyar Telekom erős maradt, 592 forintig emelkedett kurzusa, ami 0,6 százalékos emelkedés. A Mol fél százalékkal zárt feljebb, 11 700 forinton.

Az FHB tovább menetelt, ezúttal közel 3 százalékkal lettek drágábbak a kisebbik bank papírjai, 710 forinton akadt rájuk vevő az utolsó kötésben. A Synergon több mint 5 százalékkal zuhant, újabb részét felemésztve ezzel a múlt heti erőteljes emelkedésnek, most már csak 698 forintot adnak a rendszerintegrátor egy papírjáért.

A szelvényvágás nem tett be nagyon az Állami Nyomdának, 39 forintos esés után 725 forinton landolt, ami kisebb csökkenés mint a levágott osztalék nagysága.

Árfolyamok és grafikonok itt

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet