BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oszkó: nagyobb adószerkezet-átalakítás kell

Ahhoz, hogy új munkahelyek létesüljenek, más gazdasági környezet és nagyobb arányú adószerkezet-átalakítás is szükséges - közölte Oszkó Péter pénzügyminiszter.

2009. május 11. hétfő, 20:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A munkahelymegtartás mellett a változtatások célja az, hogy javuljon a középosztály jövedelmi pozíciója - nyilatkozta a pénzügyi tárca vezetője az MTI-nek, miután az Országgyűlés elfogadta az idei adójogszabályokat. Ezt szolgálja a személyi jövedelemadó sávhatárának felemelése.

A pénzügyminiszter szerint a változtatásoknak, még ha kis arányú is az adórendszer idei átalakítása, az az üzenete, hogy "érdemes aktívnak lenni", azoknak csökkennek a terhei, akik dolgoznak. Ennek jórészt az áfa és a jövedéki adó növelése teremti meg a feltételét - tette hozzá.

Rövid távon nem bővülhet a 18 százalékos, kedvezményes kulcsba sorolt termékek köre Oszkó Péter szerint. Ezt azzal indokolta, hogy kifejezetten a rászorultságon alapult a termék- és szolgáltatatási kör meghatározása, semmiféle iparági kedvezményeket nem kívántak biztosítani, mert ezt a költségvetés nem engedheti meg magának.

Arra a kérdésre, hogy az ingatlanadó jövő évi bevezetésért küzdeni fog-e, azt válaszolta: az ingatlanadó nélkül nem lehet olyan határozott lépéseket tenni az adószerkezet átalakításában, mint amire szükség lenne a magyar gazdaságnak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet