A interneten, online rendszerben is bejelenthetik csoportos létszám-leépítési szándékukat, illetve döntésüket a munkáltatók hétfőtől - írja a Népszabadság. Az online rendszert használó munkáltatóknak már nem szükséges papíralapú formanyomtatványokat beszerezniük és kitölteniük, hiszen az elektronikusan rögzített adatok könnyedén kinyomtathatóak és beküldhetőek az illetékes munkaügyi kirendeltségre. Az új alkalmazás csökkenti a munkáltatók adatszolgáltatási terheit, mivel a bejelentések adatait elektronikusan rögzíthetik, és ellenőrizhetik, hogy a bejelentést feldolgozták-e. A rendszer a https://estat.afsz.hu webcímen érhető el.
