A Fidesz elnöke a következő kormány feladatairól a hírcsatornán péntek este elmondta, hogy nagy változásokat kívánnak elindítani. El kell takarítani a romokat, megállapítani a kialakult helyzetért a felelősséget, majd hozzá kell fogni az ország újjáépítéséhez - fejtette ki a pártelnök. Orbán szerint a rendszerváltás elején lévő demokrácia normáihoz való visszatérésre is szükség van. „Fontos a kirekesztő magatartás elleni fellépés, azonban az igazi gondok a magyar gazdaságban keresendők" - mondta a Fidesz elnöke. Orbán úgy vélte, olyan gazdasági rendszert kell kialakítani hazánkban, hogy aki dolgozik, az boldoguljon. Azt tapasztalja mindenki, hogy az ügyeskedők járnak jól, nincs meg a dolgozó ember elismerése - tette hozzá.
A Bajnai-csomag történelmi bűntett, csak azért létezhet, mert a szocialista-szabad demokrata képviselők ezt megszavazzák, ez az MSZP megszorítócsomagja - hangsúlyozta Orbán. 200 ezer munkahely megszűnésével fenyeget a csomag - tette hozzá. Kétszer bukott már meg a megszorítások politikája, miért próbálkoznak harmadszorra? - tette föl a kérdést Orbán Viktor, aki szerint ez a csomag az ország jövője szempontjából bűn.
A 13. havi nyugdíj kapcsán Orbán elmondta, hogy az egy nyugdíjemelés volt, aki ezt elveszi, csökkenti a nyugdíjakat, így annak értéke akár 10-12 százalékkal is csökkenhet. „Ha valami baj üti föl a fejét a gazdaságban, akkor rögtön elvesznek, de sohasem maguktól." A Fidesz elnöke arra hívta föl a figyelmet: ne feledjük el, hogy a baloldali politikusok a saját oldalukon végezték el a legnagyobb rombolást. „Egy nagytőkés csoport elvette a politikai közösségüket a baloldaliaktól" - tette hozzá. A politikus szerint nem az elesettek és szegények érdekeit képviselő politika folyik jelenleg Magyarországon.
Orbán Viktor azt mondta: "pontos tudomásuk" van arról, hogy "a vízvagyon ellopása éppen most készül", szerinte a "bújtatott eltulajdonítás folyamata" indult meg. A Fidesz elnöke ezért bejelentette, ha privatizációra kerülne sor, akkor népszavazást szerveznek ellene, ha pedig közben mégis eladnák vagy koncesszióba adnák a vízközműcégeket, akkor vissza fogják venni őket, ahogyan korábban a társadalombiztosítás esetében is ígérték. Hangsúlyozta, hogy magyar vízvagyon a következő 30-40 év legfontosabb vagyontárgya lesz a nemzetgazdaságnak, és Magyarország nagyon elonyös helyzetből tud startolni, "ha nem engedjük magunkat meglopni" - fogalmazott a Fidesz elnöke a Hír TV-ben.
