BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már most kifulladóban a sztrájk

A járatok 90 százaléka jár, kifulladóban a sztrájk.

2009. május 8. péntek, 11:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken éjfél és reggel 6 óra között a vonatok csaknem 70 százaléka elindult, és ez az arány a reggeli műszakváltás után tovább nőtt - tudósít az InfoRádió a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatóságának közlésére hivatkozva.

Az említett időpontban a tervezett 469 vonatból 326 közlekedett, 82 teljesen kimaradt, 61 pedig részlegesen járt, 8 óra után pedig a közlekedő vonatok aránya a 90 százalékot közelítette, mivel a sztrájkba lépők száma folyamatosan csökkent.

A reggeli műszakváltás után a helyzet tovább javult, a 8 órai adatok szerint a közlekedő vonatok aránya megközelítheti a 90 százalékot, mivel a sztrájkba lépő munkavállalók száma folyamatosan csökken.

A nemzetközi járatok közlekedése változó - mondta el Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője az MTI-nek. Ausztria felől nem érkeznek nemzetközi vonatok, egyes viszonylatokban vonatpótló buszok közlekednek. A Moszkvából érkező Tisza expressz, illetve az Olaszországból közlekedő velencei járat Budapest elővárosi állomásáig beérkezik.

A MÁV arra hívja fel a figyelmet, hogy az utasok továbbra is késésekre, járat-kimaradásokra, útvonal-rövidülésekre számíthatnak, hiszen akár egy sztrájkoló munkavállaló is képes feltartani egy vonatot egy-egy állomáson.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet