BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb inflációs prognózis jöhet a jegybanktól

Az MNB május 25-én teszi közzé inflációs várakozásait, mely várhatóan magasabb lesz a korábban publikált, 3,7 százaléknál.

2009. május 8. péntek, 16:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Nemzeti Bank, mely ezentúl egyedül lesz hivatott meghatározni az inflációs célt, május 25-én hozza nyilvánosságra az inflációs várakozásokat; a korábban közzétett, 3,7 százalékos prognózis várhatóan emelkedik majd - adta hírül a Kossuth Rádió.

Legutóbb az Európai Unió tett közzé jelentést, melyben az inflációt 4,5 százalékra várta, de azóta már jóval pesszimistább, 7 százalék körüli jóslatok is napvilágot láttak.

A Pénzügykutató Rt. az idei inflációs várakozásokat szintén 4,5 százalékra teszi. A legnagyobb inflációt emelő hatás az 5 százalékpontos áfaemelés. Ennek hatására 1,5 százalékos emelkedés várható, de vannak dezinfláló tényezők is, többek között a forintárfolyam a vártnál korábban beindult erősödése.

A Napi Gazdaság által megkérdezett nyolc elemző szerint áprilisban még az árstabilitásnak megfelelően, 3 százalék közül marad az infláció, de az év végére akár elérheti a 6,4 százalékot is, az év egészében azonban négy százalék körüli adatot várnak. Ezzel együtt továbbra is úgy tűnik, hogy a pénzromlás üteme Magyarországon csökkenő ütemű marad, hiszen a tavalyi évben mért egész évre vonatkozó inflációs ráta 6,1 százalékos volt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet