BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gaskó: Sikeres és eredménytelen sztrájk volt

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) pénteki sztrájkja sikeres volt, de nem hozta meg az eredményt - mondta Gaskó István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) elnöke a vasutassztrájkot értékelve.

2009. május 8. péntek, 20:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gaskó István úgy értékelte: a vasutasok a 12 órás munkabeszüntetéssel sikeresen bebizonyították, hogy képesek a társadalom követelései mögé állni. Rámutatott ugyanakkor, hogy az eredmény elmaradt, holott már azt előrelépésnek tekintették volna, ha a kormány elküldi képviselőjét tárgyalni, és érdemi megbeszélést folytathatnak a sztrájkkövetelésről.

A kezdetektől alacsony támogatással bíró munkabeszüntetést a vártnál jóval korábban függesztette fel a VDSzSz, hiszen támogatás és szimpátia hiányában a megmozdulás erejét és értelmét vesztette - áll a MÁV közleményében. A vasutasok támogatásának hiánya a kezdetektől érzékelhető volt, a reggeli műszakváltás után azonban egyértelművé vált, hogy a szakszervezeti vezetők követeléseivel, magatartásával a vasutasok nem kívánnak azonosulni, ehhez támogatásukat nem adják - fogalmaz a társaság.

Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki plenáris ülésén napirend előtt hosszas vita alakult ki a LIGA-sztrájk politikai színezetéről, a vita során a sztrájktörvény módosításának szükségessége is felmerült.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet