Gaskó István úgy értékelte: a vasutasok a 12 órás munkabeszüntetéssel sikeresen bebizonyították, hogy képesek a társadalom követelései mögé állni. Rámutatott ugyanakkor, hogy az eredmény elmaradt, holott már azt előrelépésnek tekintették volna, ha a kormány elküldi képviselőjét tárgyalni, és érdemi megbeszélést folytathatnak a sztrájkkövetelésről.
A kezdetektől alacsony támogatással bíró munkabeszüntetést a vártnál jóval korábban függesztette fel a VDSzSz, hiszen támogatás és szimpátia hiányában a megmozdulás erejét és értelmét vesztette - áll a MÁV közleményében. A vasutasok támogatásának hiánya a kezdetektől érzékelhető volt, a reggeli műszakváltás után azonban egyértelművé vált, hogy a szakszervezeti vezetők követeléseivel, magatartásával a vasutasok nem kívánnak azonosulni, ehhez támogatásukat nem adják - fogalmaz a társaság.
Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki plenáris ülésén napirend előtt hosszas vita alakult ki a LIGA-sztrájk politikai színezetéről, a vita során a sztrájktörvény módosításának szükségessége is felmerült.
