BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elmaradnak a turisták

Mind a kül-, mind a belföldi turisták száma csökkent az első negyedévben, a szálláshelyek bevétele így 12 százalékkal esett vissza - adta hírül a KSH.

2009. május 8. péntek, 09:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A külföldi vendégek száma 19, a belföldieké 11 százalékkal esett vissza január és március közt a 2008-as adatokhoz képest - írja jelentésében a KSH. A vendégéjszakák száma 17, illetve 12 százalékkal csökkent, ez folyó áron 12 százalékos árbevétel-visszaesést jelent a szálláshelyeket üzemeltetők számára.

Az öt legjelentősebb küldő ország közül háromnál - Németország, Románia, Nagy-Britannia - visszaesés tapasztalható a vendégforgalom tekintetében, míg Ausztria és Olaszország esetében a forgalom csekély mértékben meghaladta a 2008-ban mért értéket. Az amerikai országok vendégforgalma 38 százalékkal esett vissza. A külföldivendég-forgalom 91 százalékát realizáló szállodákban minden kategóriában mérséklődött az eltöltött vendégéjszakák száma.

A belföldivendég-forgalom 77 százalékát fogadó szállodákban 12%-kal visszaesett az éjszakák száma az előző évhez viszonyítva. A belföldi vendégek körében szintén népszerű - a vendégéjszakák 14%-át regisztráló - panziók esetében 19 százalékos mérséklődés tapasztalható.

A Balatonon és Budapesten eltöltött vendégéjszakák száma január-márciusban 13, illetve 22 százalékkal volt kevesebb, mint egy évvel korábban.

A kereskedelmi szálláshelyek összesen 40 milliárd forint bruttó árbevételt értek el, ezen belül a szállásdíjbevétel 21 milliárd forint volt, az összes bevétel folyó áron 12 százalékkal maradt el az egy évvel korábban mért értéktől. A kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 14 829 forintot, az egy kiadható szállodai szobára jutó bruttó árbevétel (REVPAR) pedig 5003 forintot tett ki.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet