Márciusban is folytatódhatott a külkereskedelmi termékforgalom aktívumának javulása az előző év azonos időszakát meghaladó szintjéhez képest a KSH előzetes adatai szerint. Így a mostani 149 milliárd forintos aktívuma (493 millió euró) 95 milliárd forint (279 millió euró) javulást jelent. Így az első negyedév az előzetes számok alapján 195 milliárd forinttal (609 millió euró) zárult.
Az aktívum mögött azonban még mindig erőteljes, ugyanakkor az utóbbi hónapokhoz képest mérsékelt zuhanás jellemezte a külkereskedelmi forgalmat. A kivitel 18, a behozatal 23 százalékkal esett vissza, s ez sokat javított a negyedéves eredményeken. Így az év első három hónapjában az export végül 26, az import pedig 28 százalékkal csökkent.
Ugyanakkor a harmadik havi adatokat erőteljes bázishatás is jellemezte, ugyanis míg a 2008. első két hónapjában 15 százalékot meghaladó növekedés volt jellemző a kivitelnél és a behozatalnál egyaránt, addig ez márciusra közel 5 százalékra esett. Ez azonban nem változtat azon, hogy mindkettő euróban mérve is képes volt meghaladni az előző két hónap eredményeit.
