BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gőzerővel készülnek az új kétszázasok

Megkezdődött a kétszáz forintos érmék tömeges gyártása; az érmét először június közepén lehet majd kézbe venni.

2009. május 6. szerda, 10:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kétféle fémből álló érméből év végéig 71 millió készül, ebből 15,5 millió darabot már le is gyártott a Magyar Pénzverő Zrt - közölte a Magyar Nemzeti Bank. Az érme 2009. június 15-én kerül forgalomba, a kétszáz forintos bankjegy pedig 2009. november 15-éig még törvényes fizetőeszköz marad. A papírpénzről érmére váltás hátterében elsősorban a nemzetgazdasági megtakarítás és az a hosszú távú jegybanki cél áll, hogy az MNB megkönnyítse a lakosság majdani átállását az euróra.

A 200 forintos érme úgynevezett bimetál, azaz két eltérő, kívül sárga, belül ezüstszínű fém ötvözetéből készül. A külső (sárga) gyűrű összetétele: 75 százalék réz, 21 százalék cink és 4 százalék nikkel. Ugyanebből az ötvözetből készülnek 5, illetve 20 forintosaink. A belső (szürke) mag háromnegyedrészt rézből, negyedrészt nikkelből áll. Az érme a lakosság által megszavazott Lánchidat ábrázolja. A forint történetében először fordul elő, hogy egy pénzen szereplő motívumot azok választották ki, akik nap mint nap kézbe veszik majd.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet