BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez a megszorítás volt a végső

Nincs szükség újabb megszorító lépésekre, az idei makrogazdasági pályában ugyanis nem lesz lényeges eltérés a prognózistól, amely nem különbözik jelentősen az Európai Unió által készített előrejelzéstől sem - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter.

2009. május 6. szerda, 15:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Nem látok okot arra, hogy újabb megszorító lépésektől kelljen tartania a társadalomnak" - fogalmazott Oszkó Péter a kormányülés után az MTI-econak.

A hétfőn kiadott legfrissebb brüsszeli előrejelzés szerint Magyarországon 6,3 százalékos lehet 2009-ben a gazdasági visszaesés, az államháztartási deficit pedig a bizottság szerint 3,4 százalék lehet. A Bajnai-kormány ugyanakkor 5,5-6 százalékos GDP-esést valószínűsített és 3 százalék alatti hiánnyal számolt.

A pénzügyminiszter felhívta arra a figyelmet: a tárca már korábban is jelezte, a válságkezelő programhoz készített előzetes makropályát akkor tudja véglegesíteni, amikor a teljes Európai Unióra (EU) vonatkozó aktuális prognózis hivatalossá válik. Kiemelte, hogy az EU-jelentésében Magyarországra vonatkozóan szerepel olyan mondat, miszerint az unió nem tudta még pontosan értékelni az új program minden részletét, és hatásait számszerűsíteni.

Oszkó Péter megismételte, hogy kormány és a brüsszeli bizottság most kezd részletes tárgyalásokat a válságkezelő programról, a tárgyalások az előzetes tervek szerint május 18-án zárulnak. Ezt követően készül el egy közös álláspont, amely alapján véglegesítik az idei makrogazdasági számokat, köztük a GDP-várakozást, és a hiánycélt.

A 2010-es adócsomagról szólva a pénzügyminiszter azt mondta, ennek részletei heteken belül nyilvánosságra kerülnek, és abból ki fog derülni, a kormány milyen arányú adócsökkentést tervez melyik adónemben

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet