BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lakosság a megújuló energiát támogatná

Nincs mindenki kibékülve a paksi atomerőmű bővítésével

2009. május 6. szerda, 16:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lakosság támogatja a megújuló energia forrású erőművek építését Magyarországon az energiainfo.hu és a Forsense Piackutató és Stratégiai Tanácsadó Intézet legfrissebb felmérése szerint - írta az MTI-Eco.

A megkérdezettek többsége tartja fontosnak az új erőművek építését és csak minden tizedik válaszadó mondta ennek az ellenkezőjét. A válaszadók kétharmada szél- és napenergiát használó erőműveket támogatná, elsősorban állami források felhasználásával, feltéve, ha az részben állami kézeben marad.

A paksi atomerőmű bővítésében azonban már távolról sem volt konszenzus. Az inkább támogatók aránya alig haladta meg az 55 százalékot. Ugyanakkor az erőművek építését nagyon fontosnak tartó csoporton belül 66 százalék támogatja a paksi bővítést.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet