A lakosság támogatja a megújuló energia forrású erőművek építését Magyarországon az energiainfo.hu és a Forsense Piackutató és Stratégiai Tanácsadó Intézet legfrissebb felmérése szerint - írta az MTI-Eco.
A megkérdezettek többsége tartja fontosnak az új erőművek építését és csak minden tizedik válaszadó mondta ennek az ellenkezőjét. A válaszadók kétharmada szél- és napenergiát használó erőműveket támogatná, elsősorban állami források felhasználásával, feltéve, ha az részben állami kézeben marad.
A paksi atomerőmű bővítésében azonban már távolról sem volt konszenzus. Az inkább támogatók aránya alig haladta meg az 55 százalékot. Ugyanakkor az erőművek építését nagyon fontosnak tartó csoporton belül 66 százalék támogatja a paksi bővítést.
