BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem kell parkolási díjat fizetni áruszállításkor

Továbbra is ingyenes lesz az árurakodás Budapesten - tájékoztat a BKIK.

2009. május 5. kedd, 20:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem kell várakozási díjat fizetniük az áruszállítóknak a rakodási idő alatt, a Fővárosi Közgyűlés ugyanis április 30-án elfogadta a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnökségi tagja által a "Javaslat Budapest Parkolási Rendszere Fejlesztési Stratégiai Tervére és a hozzá kapcsolódó jogszabály" című előterjesztéshez benyújtott javaslatát, melyben Szatmáryné Jahl Angéla az eredeti előterjesztés parkolódíj fizetésre vonatkozó pontját érintő módosításokat kezdeményezte.

A hatályos rendelet így 10 és 17 óra között, 20 perc időtartam erejéig, áruszállítás végzésére szolgáló rakodótárcsa alkalmazása esetén biztosít díjmentességet. A jogosság igazolására a várakozás kezdetének időpontját az első szélvédő üvege mögött a forgalmi engedély másolatával együtt fel kell tüntetni.

Az áruszállítás végzésére szolgáló, adott rendszámhoz kapcsolódó rakodótárcsa kiállítási díja 2000 forint, a kiállítás feltétele a forgalmi engedély bemutatása.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet