BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fideszes igen a Bajnai-kormány adómódosító javaslataira

Több fideszes és KDNP-s képviselő is megszavazta hétfőn a parlamentben a Bajnai-kormány adó- és nyugdíjügyekben benyújtott módosító indítványait - írja az MTI.

2009. május 5. kedd, 17:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fideszes Pesti Imre, Kubatov Gábor és Szatmáry Kristóf is megszavazta a kormány által támogatott adómódosító javaslatokat, köztük azt is, hogy az áfát 20-ról 25 százalékra emeljék, és 18 százalékos kedvezményes kulcsot vezessenek be az alapvető élelmiszerekre és a távhőre. Az adócsomagban szerepelt még a táppénz jelenlegi mértékének csökkentése is.

Szatmáry Kristóf az MTI-nek azt mondta, hogy mindhárman tévedésből szavaztak igennel.

A Fidesz korábban kinyilvánította, hogy nem támogatja az áfaemelést. Az alapvető élelmiszereknél és a távhőnél pedig 5 százalékos kedvezményes áfakulcsot javasoltak, amelyet hétfőn a módosítók között leszavazott a Ház.

A Bajnai-kormány nyugdíj-javaslatait tartalmazó módosító csomagjából a 13. havi nyugdíj teljes eltörlésére 13 fideszes és KDNP-s képviselő igennel voksolt, köztük Mikola István, Soltész Miklós, Nyitrai András, Firtl Mátyás és Rétvári Bence is. A fideszes Vitányi István a nyugdíjindexálás megváltoztatására szavazott igennel, a KDNP-s Hargitai János pedig a teljes támogatotti sort megszavazta. Soltész Miklós, a Fidesz-KDNP népjóléti kabinetvezetője az MTI-nek azt mondta, hogy tévedésből szavaztak igennel. A Fidesz és a KDNP korábban elutasította a 13. havi nyugdíj megszüntetésére irányuló terveket.

Répássy Róbert, a Fidesz frakcióigazgatója az MTI kérdésére hangsúlyozta: biztos benne, hogy minden esetben figyelmetlenségről volt szó, hiszen a javaslatot egységesen elutasították, és senki nem is jelezte a képviselők közül, hogy másképpen szavazna. A tévedésből igennel voksoló képviselők nem kapnak büntetést sem - tette hozzá. Utalt arra is, hogy jogilag nem igazán releváns a hétfői szavazás, hiszen csak a módosító indítványokról döntöttek, a jövő hétfői zárószavazáson ugyanakkor már kötelező szavazást rendelnek el.

Gyurcsány Ferenc is megszavazta a Bajnai-kormány az adó- és nyugdíjszabályokat módosító javaslatait hétfőn - olvasható az Országgyűlés honlapján. A volt miniszterelnök a bizalmatlansági indítvány április 14-i megszavazása után szabadságra ment, de a múlt héten már részt vett a parlamenti szavazásokon. A Gyurcsány-kormány márciusban nyújtotta be az adó- és a nyugdíjtörvények módosítását, a Bajnai Gordon vezette új kabinet ezekhez készített módosító csomagot a kiadások nagyobb mértékű csökkentése jegyében.

A parlamenti honlap szavazási adatai szerint Gyurcsány Ferenc már a múlt hétfőn részt vett az Országgyűlés munkájában, most hétfőn pedig minden, a kormány által támogatott előterjesztésre, interpellációra igennel voksolt. A volt miniszterelnök azok kevés képviselők közé tartozik, aki nem kért bizottsági tagságot, és a jövőben sem tart erre igényt.

Az MTI információi szerint Gyurcsány Ferenc a lemondása óta még nem vett részt a szocialista frakció egyetlen ülésen sem, de attól függően, hogy mikor milyen témák kerülnek majd napirendre, a későbbiekben időnként bekapcsolódik a munkába. Gyurcsány Ferenc Medgyessy Péter egykori parlamenti irodáját kapta meg, ahol kétfős titkársága van.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet