BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb távfűtést ígért Bajnai

A kormány a távhő áfakulcsának 18 százalékra történő csökkentése mellett olyan intézkedéscsomagot tervez, amelynek révén sokaknak már az idén érzékelhetően olcsóbb lesz a távhő – közölte Bajnai Gordon miniszterelnök az MSZP-frakció ülése után.

2009. május 4. hétfő, 15:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MTI által idézett tervek szerint a távhőszolgáltatók továbbadnák a lakosságnak az idén őszi gázártárgyalásokon kialakuló, a világpiaci ár jelentős mérséklődését követő nagyfogyasztói árcsökkenést. Az áfacsökkentés Bajnai szerint közel 10 milliárd forintos bevételkiesést jelent, miközben a távhővel fűtött lakások egyedi fűtésszabályozás bevezetésére szolgáló pályázati keretre ötmilliárd forinttal több jut. Bajnai szerint a kormány célja, hogy a támogatási rendszer átalakítása is azokat preferálja, akik benn maradnak a távfűtési rendszerben.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet