Csupán egyetlen jelentkező adta be pályázatát a bátaapáti nukleárishulladék-lerakó kiépítésére meghirdetett nemzetközi tenderre, ezért a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. eredménytelennek nyilvánította a kiírást - írja a Népszava. A recesszió sújtotta építőipar érdeklődésének hiányát szakértők azzal magyarázzák, hogy ilyen földalatti állomás még nem épült a térségben, a cégeknek nincs gyakorlatuk a kiemelkedő szakértelmet igénylő feladat elvégzéséhez. A felszínen már elkezdett komplexum befogadóképessége 40 ezer köbméter lesz, a paksi erőműben keletkező kis és közepes radioaktivitású hulladékot - például szerszámokat, védőruhákat - fog befogadni. A tender kiírója egyelőre csak az egyetlen jelentkezővel tud egyeztetni a beruházásról.
