BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs hova rakni Paks hulladékát

Egyetlen jelentkező volt a nukleárishulladék-lerakó megépítésére, ezért érvénytelenítették a kiírást.

2009. május 4. hétfő, 09:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csupán egyetlen jelentkező adta be pályázatát a bátaapáti nukleárishulladék-lerakó kiépítésére meghirdetett nemzetközi tenderre, ezért a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. eredménytelennek nyilvánította a kiírást - írja a Népszava. A recesszió sújtotta építőipar érdeklődésének hiányát szakértők azzal magyarázzák, hogy ilyen földalatti állomás még nem épült a térségben, a cégeknek nincs gyakorlatuk a kiemelkedő szakértelmet igénylő feladat elvégzéséhez. A felszínen már elkezdett komplexum befogadóképessége 40 ezer köbméter lesz, a paksi erőműben keletkező kis és közepes radioaktivitású hulladékot - például szerszámokat, védőruhákat - fog befogadni. A tender kiírója egyelőre csak az egyetlen jelentkezővel tud egyeztetni a beruházásról.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet