BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínaiak építenének vegyipari üzemet a Balatonnál

Új műanyaggyártási technológiát hoznának kínaiak Balatonfűzfőre.

2009. május 4. hétfő, 09:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Előrehaladott tárgyalásokat folytat a Nitrokémia Zrt. egy kínai befektetőcéggel, amely hajlandó lenne beszállni a balatonfűzfői ipartelepre tervezett biofinomító megépítésébe - írja a Népszabadság. A 28 milliárdos projekt első lépéseként hamarosan létrehoznak egy kínai-magyar kereskedelmi céget, amely kínai politejsavval látná el a magyarországi műanyag-feldolgozókat. A politejsav-granulátum hátránya, hogy egyelőre mintegy 30 százalékkal drágább, mint az egyéb alapanyagok, viszont a belőle készült palackok, csomagolóanyagok után nem kell termékdíjat fizetni. Az elképzelések szerint egy olyan biofinomító üzemet építenének fel Balatonfűzfőn, amelyben évi 100 ezer tonna takarmánybúza felhasználásával a vegyipar egyik alapanyagának számító tejsavat, majd abból polimerizáció útján politejsavat, a műanyagipar egyik univerzális alapanyagát állítanák elő. A Nitrokémia szeretné megszerezni a balatonfűzfőiek támogatását, ezért a cég kezdeményezésére június 7-én - az európai parlamenti választásokkal együtt - helyi népszavazást is tartanak a városban.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet