BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak zuhan és zuhan a magyar autópiac

Idén áprilisban összesen 7617 személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek forgalomba Magyarországon - derül ki a Datahouse kimutatásából.

2009. május 4. hétfő, 19:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának adatai alapján készült adatsor szerint ugyan az idei évben nem ez a hazai autópiac leggyengébb hónapja, éves összehasonlításban viszont 2009-ben az áprilisi forgalomba helyezések jelentik a mélypontot.

A legkevesebb gépjárművet idén - 7,4 ezer autót - januárban bocsátották forgalomba. Bár a márciusi adatok még bíztatóak voltak - a két hónapja forgalomba helyezett több mint 10,5 ezer jármű az egy évvel korábbihoz képest még mindössze 34 százalékos gyengülést jelentett -, a 2009 áprilisi forgalombahelyezési adatok viszont a tavalyi év azonos hónapjához viszonyítva 54 százalékos visszaesésről tanúskodnak. Az idei első negyedév átlagához képest is lényegesen gyengébb teljesítményt jelent az áprilisi statisztika: az év első három hónapjában 41,4 százalékkal kevesebb új jármű került forgalomba hazánkban, mint egy évvel ezelőtt.

Áprilisban a tíz legjobban teljesítő márka forgalomba helyezési adatai alapján a Ford, a Toyota és a Renault tudta növelni piaci részesedését, míg a többi márka közül az Opel, a Volkswagen és a Skoda egy százalékot meghaladó piacvesztést volt kénytelen elkönyvelni.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet