A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának adatai alapján készült adatsor szerint ugyan az idei évben nem ez a hazai autópiac leggyengébb hónapja, éves összehasonlításban viszont 2009-ben az áprilisi forgalomba helyezések jelentik a mélypontot.
A legkevesebb gépjárművet idén - 7,4 ezer autót - januárban bocsátották forgalomba. Bár a márciusi adatok még bíztatóak voltak - a két hónapja forgalomba helyezett több mint 10,5 ezer jármű az egy évvel korábbihoz képest még mindössze 34 százalékos gyengülést jelentett -, a 2009 áprilisi forgalombahelyezési adatok viszont a tavalyi év azonos hónapjához viszonyítva 54 százalékos visszaesésről tanúskodnak. Az idei első negyedév átlagához képest is lényegesen gyengébb teljesítményt jelent az áprilisi statisztika: az év első három hónapjában 41,4 százalékkal kevesebb új jármű került forgalomba hazánkban, mint egy évvel ezelőtt.
Áprilisban a tíz legjobban teljesítő márka forgalomba helyezési adatai alapján a Ford, a Toyota és a Renault tudta növelni piaci részesedését, míg a többi márka közül az Opel, a Volkswagen és a Skoda egy százalékot meghaladó piacvesztést volt kénytelen elkönyvelni.
