Schmitt Pál szerint a június 7-i EP-választás sokkal többről szól annál, mint hogy a Fidesz és a KDNP jelöltjei bejussanak az európai parlamentbe - idéz az MTI Fidesz-KDNP EP-listavezetőjének beszédét, amelyet Schmitt a párt EP-kampánynyitó nagygyűlésén tartott. Ezen a választáson azok a szavazópolgárok is kifejezhetik a szándékukat, akik a változást sürgetik.
Schmitt Pál szerint a "trianoni tragédia" óta az Európai Parlament az az egyetlen szabadon választott testület, ahol határon inneni és túli magyarok együtt képviselhetik érdekeiket. Úgy fogalmazott, hogy az Európai Parlamentben lelki értelemben már megvalósult "nemzetünk újraegyesítése".
Az elmúlt öt évben a magyar kormánytól a legritkább esetben kaptak információkat arról, hogy a kabinet merre akar menni, milyen álláspontot akar képviselni - mondta. Többször előfordult, hogy a kormány a magyar érdekek ellen foglalt állást az EU-ban.
Szerinte öt évvel ezelőtt sok tekintetben Magyarország elöl volt az Európai Unióban, mára azonban több fontos mutató terén sereghajtóvá vált. Úgy tűnik, Magyarország az egyetlen állam, amelynek két válsággal kell szembenéznie: a globális gazdasági válsággal és a saját kormánya által létrehozott krízissel - véli Schmitt.
Orbán Viktor szerint Magyarországon nem a gazdasági válság kezelése, hanem a hatalmukat átmenteni akaró szocialisták politikai válságának kezelése folyik - jelentette a Klubráddió.
A Fidesz elnöke pártja EP kampánynyitóján úgy fogalmazott: a Gyurcsány-Bajnai-korszak árát fizeti az ország az újabb MSZP-csomaggal, amelytől a helyzet nem jobb, hanem rosszabb lesz. A pártelnök szerint az országnak elege van, és június hetedikén egyszerre kell ezt kimondani az EP választásokon.
